PALLUCCO

Pallucco, historická značka ve světě designu specializovaná na výrobu dekorativních lamp a interiérového nábytku, byla založena v 70. letech v Římě, díky architektovi Paolo Pallucco.

Počátkem osmdesátých let se společnost přestěhovala do regionu Veneto a okamžitě se postavila za nekonformní koncepci svých návrhů. Pallucco představuje designovou kulturu a experimentování s uměním, architekturou a designem: v prozkoumávání hranic současného designu a velké svobody projevu, což je autentické označení společnosti Pallucco. Společnost přechází od výzkumu nejrůznějších idiomů a stylů, pod vedením Hannes Wettstein a Jurgen Bey, ke spojení s módním světem prostřednictvím spolupráce s fotografem Peterem Lindberghem a stylistkou Rei Kawakubo.

Kolekce společnosti Pallucco zahrnuje návrhy, které oživují staré techniky, jako je foukání skla v kleci nebo prozkoumání technického a estetického potenciálu kovového pletiva nebo opětovný výklad tradičního lustru v inspirujícím světle moderního umění. Nový jazyk, tvořený kreativitou, kvalitou a důrazem na detaily, přináší exkluzivní produkty do kolekce Pallucco.

Rok 2017 byl pro společnost zlomovým bodem. Ve skutečnosti je od listopadu 2016 novým vlastníkem společnosti Pallucco benátský podnikatel Lino Lando, který již vlastní společnost Venetia Studium, která vyrábí značkové lampy Fortuny®. Je to jeho vášeň pro design, jeho povědomí o prestižním postavení značky Pallucco a jeho touha začlenit do jediného vlastnictví dva originální návrhy lampy Fortuny.

ne bo

Napište nám

rovnou zavolejte

Michal Oláh

Vedoucí projektů

+420 773 900 590
m.olah@ilumix.cz