GIBAS

 

Naše touha po zvědavosti často vyvolává otázku, kdo se skrývá za jménem společnosti a produktů. Každý z nás může vyprávět svůj příběh, ale nyní se zaměřme na tento.

Rok 1959. V srdci pohoří Sibillini, v malém městečku Amandola v Marche, otevřel mladý pár první obchod s lustry.

Byla to spíš dílna než obchod, jak se tomu v té době říkalo a právě tady se Basilio a Giuseppina rozhodli dát svému podnikatelskému životu život.

Projekt se formoval pomalu, díky vášni, která se každým dnem stále více proměňovala v obchod, aniž by ztratila nadšení. Basilio byl železářským řemeslníkem, jeho profesi se naučil velmi dobře a inspiroval se na cestách po Itálii. Giuseppina měla obchod v krvi.

Postupem času se řemeslo mladého páru změnilo z jednoduchých řemeslníků na skutečné řemeslníky světla. Vášeň pro jejich práci sdíleli také jejich potomci, kteří od roku 1985 pokračují v práci.

V roce 1986, vzhledem k podnikatelskému úspěchu, se pár rozhodl vybudovat větší výrobní závod investováním do strojů pro dílnu a lakovnu.

Prodejní tým a nadšení produkčních pracovníků roste, zapojuje malou, ale aktivní komunitu, do jejich projektu.

A tak se narodil Gibas.

Dnes Gibas vyváží po celé Evropě i zámořských trhů a činí tak mluvčím „Made in Italy“ na světě.

Od roku 2016 řídí třetí generace společnost se stejným nadšením a kreativitou jako Basilio a Giuseppina. Jejich vášeň je nutí zkoumat různé aspekty světla a jeho nehmotnou povahu, transformovat jej do rafinovaných tvarů a využívat moderní technologie. Po více než 55 let Gibas den co den říká lidem svou vizi světla.

Zobrazit produkty GIBAS.

ne bo

Napište nám

rovnou zavolejte

Michal Oláh

Vedoucí projektů

+420 773 900 590
m.olah@ilumix.cz